fb

Na co si dát pozor a nenachytat se při zřizování půjčky online

Na co si dát pozor a nenachytat se při zřizování půjčky online
17.9.2018

V dnešní moderní době se předpokládá, že spousta žadatelů o úvěry bude vše řešit z pohodlí domova. Bez nutnosti návštěv různých institucí, které poskytují půjčky. A protože je poptávka, je i nabídka. Ovšem, přemýšleli jste někdy nad tím, kolik je zde skrytých informací a co dělat, aby vás někdo nenapálil a vy nepřišli o celé jmění?

Jednou z prvních věcí, pokud se rozhodnete sjednat půjčku online, je porovnat si nabídky u více společností. Hlavně co se týče úrokové sazby, přeplacení, poplatků za sjednání úvěru, možností mimořádné splátky či předčasného splacení celého úvěru a podobně. Není nikde dáno, že všechny tyto informace musí na internetových stránkách být a tudíž jsou pro vás skryté a může dojít k tomu, že budete nemile překvapeni.

Druhou věcí a myslíme si, že je to jedna z nejdůležitějších, je vybrat si společnost, která je známá, které důvěřujete a která má „jméno“. Ve chvíli, kdy kliknete na nabídku nějaké pokoutní společnosti, ba přímo společnosti, která hlásá, že neprověřuje registry, žádáte si o malér. Takové společnosti totiž většinou kredibilitu klienta neověřuje a může klienta předlužit. 

Nejednou jsme se setkali také s tím, že lidé věří ve srovnávače. Podle odborníků se ale spíše jedná o překupníky, kteří nabízejí virtuální, na první pohled hezká čísla, ale nakonec se ve finále liší. Protože když vyplníte tyto srovnávače, vaše data nejdříve od srovnávače k poskytovateli, který prověří vaší bonitu a až po tomto procesu dostanete konečnou nabídku a ta se více jak z poloviny vždy liší od očekávání. Nepředpokládejte, že bude tak dobrá, jako byla na internetu.

I když se trh půjček takzvaně pročistil, přesto je dobré si prověřovat firmy, kterým budeme důvěřovat. Zvláště firmy na internetu využívají své „anonymity“ a využívají podvodné jednání, někdy i bez licence k tomu, aby si vás nějakým způsobem zavázali, a stále půjčky nabízejí. Na první pohled vše může vypadat v pořádku, ale po přečtení jejich smluvních podmínek (pokud tedy jsou k přečtení na stránkách) se člověk nestačí divit, co všechno by svým podpisem stvrdil. Když si nebudete jisti, zda firma má nebo nemá licenci u České národní banky, není nic jednoduššího, než si to na stránkách ČNB zjistit. Pokud subjekt bude mít licenci, znamená to, že splnil všechny kritéria nového zákona, dohlíží na něj ČNB a vy takovému to subjektu můžete důvěřovat.

V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat, spolupracujeme pouze s ověřenými institucemi. Zařídíme Vám nový bezúčelový úvěr, nebo také pomůžeme při konsolidaci stávajících úvěrů.